Lithiové - Lithium Ion baterie

Společnost fgFORTE  s.r.o. vyrábí a dodává baterie typu LiFePO4  pro potřeby speciálních aplikací s vysokými nároky na hustotu výkonu, maximální cykličnost a minimální hmotnost zdroje energie. 

Baterie na bázi fosforečnanu železnato-litného je šetrnější k životnímu prostředí,  protože nahrazuje toxické kovy jako jsou kadmium nebo olovo. Katoda těchto baterií je tvořena fosforečnanem železnato-litným aanoda je složena z uhlíku. Elektrolyt je absorbován v separátorech a na deskách,  speciální  jednosměrný ventil umožňuje únik nahromaděných plynů.

Základní výhody LiFePO4 článků fgFORTE:
- Nahrazení toxických kovů
- Dvojnásobně vyšší  hustota energie než nikl- kadmiová baterie
- Trojnásobně vyšší  cykličnost  než mají olověné baterie
- Čtyřnásobně rychlejší nabíjení než umožňují olověné baterie

Hlavní aplikace:
- Zdroj pohonu elektromobilů
- Solární aplikace
- Záložní systémy energií
- Startování motorů

Bližší informace o lithiových akumulátorech: info@fg-forte.cz
img+420 571 891 141

V rámci Operačního programu zaměstnanost realizujeme projekt na vzdělávání zaměstnanců v kurzech zaměřených na obecné IT; měkké a manažerské dovednosti; účetní a ekonomické znalosti, technické a jiné odborné vzdělávání. Cílem projektu je zvýšit úroveň znalostí a dovedností zaměstnanců a zajistit tak soulad jejich kvalifikací a kompetencí s požadavky na vykonávané pracovní činnosti. Do projektu bude zapojeno celkem 12 zaměstnanců žadatele. Projekt je z 85 % financován ze zdrojů EU.

Název projektu: Vzdělávání - fgFORTE
CZ.03.1.52/0.0/0.0/16_043/0005016
Období realizace: 1. 3. 2017 – 28. 2. 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s našim používáním souborů cookies. Souhlasím